Tüm Gün Kalabilecek Günlük Makyaj

Tüm Gün Kalabilecek Günlük Makyaj İçin 6 Öneri

1 ) Temiz Bir Ciltle Makyaja Hazırlanın : Hepimizin bildiği bir şeydir yağ ve suyun birbirine karışmaması. Fakat cildinizdeki yağ dengesi bu kuralın dışındadır. Yağlı bir cilt makyajın daha çabuk bozulmasına ve görüntünüzün kötü bir hal almasına neden olur. Bu sebeple size tavsiyemiz temiz bir cilt ile makyajınıza başlamanız. Kullanacağınız ürün genel bir cilt temizleyici olmalıdır. Cildinize uygun bir cilt temizleyici ürün ile cildinizi temizledikten sonra yine cildinize uygun bir nemlendirici ile alt yapıyı hazırlamış olacaksınız.

2 ) Makyaj Altı : Temiz ve nemlendirilmiş cildinize bir sonraki adım için uygulamanız gereken ürün cilt renk tonlayıcıdır. Kaliteli bir BB krem ya da transparan fondöten mevcut gözeneklerin kapanmasını ve cildinizin makyajı daha güzel göstermesini sağlayacaktır.

[reklam1]

3 ) Doğru Ürün Kullanımı : Kullanacağınız makyaj malzemeleri özellikle hava şartlarında cildinizi koruyabilecek özellikte olmalıdır. SPF içeren ve yağsız ürünler kullanmaya çalışmalısınız. Ürünleri yüzünüze uygularken ufak çizgiler ile cildinizin belli noktalarına sürün ve sonrasında o noktaları cildinize hafif hareketlerle yayın. Eğer çizgiler çok kalın olursa bu makyajınızın çok kalın bir tabaka olarak görünmesine neden olur ki bu da hoş bir görüntü değildir. (Ruj kullanırken de aynı taktik geçerlidir!)Kullandığınız eyeliner, maskara, göz farı gibi ürünleri waterproof(su geçirmez)ürünlerle değiştirmeniz ayrıca yararınıza olacaktır.

4 ) Makyajı Sabitleme : Transparan bir pudra kullanımı cildinizin adeta porselen görünümü kazanmasını sağlayacaktır. Hafif darbelerle büyük ve temiz bir allık fırçası ile uygulayınız. Pudra kullanımı ayrıca cildinizdeki fazla yağ ve fondöten kalıntılarının kaybolmasına yardımcı olacaktır.

5 ) Ellere Dikkat : Gün içerisinde yüzünüze dokunmanız hem cildinizin yağlanmasına hem de makyajınızın dağılmasına neden olur.Ellerinizde bulunan bakteri ya da mikroplar da ileride cildinize zarar verebilir. Bu sebeple gün içerisinde ellerinizi yüzünüze değdirmemeye özen gösteriniz.

6 ) Makyaj Çantanız : Herhangi bir makyaj faciasına hazırlıklı olmak gerekir. Bu sebeple yanınızda mutlaka makyajınızı tazeleyebileceğiniz ufak malzemeler bulundurmalısınız. Tavsiyemiz pudra, allık, ve ruj gibi ürünleri yanınızdan ayırmamanız .

[reklam2]

[reklam3]

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica