Sizlere Film Önerim – Twitter

Sizlere Film Önerim – Twitter
3 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 1.739 kez okundu.

Sizlere Film Önerim – Twitter

Twitter’da 3 Şubat trend topiclerinden birisi kullanıcıların birbirlerine önerdikleri filmler oldu. Biz de bu öneriler içerisinden izlemeye değer 4 film seçim yaptık. Duygusallığa, yalnızlığa, mutluluğa, mücadeleye ve bilim kurguya dair oldu seçimlerimiz. Bu filmleri izlemediyseniz, muhakkak izlemenizi öneriyoruz.

 

1) Amelie

1) amelie

1) amelie

Açıklama : Ünlü Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet’nin beş dalda Oscar’a aday gösterilen filmi son on yılın en ses getiren yapımları arasında. Bu Fransız komedisi bizi genç ve özel bir kadınla tanışmaya davet ediyor; her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesine… Anne ve babasını kaybetmiş olan Amelie, kendini başkalarının hayatlarını tamir etmeye, onları mutlu kılmaya adamıştır; bu adanmışlığı fark ettirmeden, bu durumdan bihaber olan insanların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik yapmaktadır. Peki başkalarının mutluluğu için çabalayan Amelie, yalnızlığının farkına vardığı an kendi mutluluğu için de çabalamaya başlayacak mıdır?

2) Tırmanış (Voskhozhdenie, 1977) – Larisa Shepitko

2) Tırmanış (Voskhozhdenie, 1977) - Larisa Shepitko

2) Tırmanış (Voskhozhdenie, 1977) – Larisa Shepitko

Bu 2. Dünya Savaşı dramında, 1942 yılının kara kışında Belarus’un ormanlık bir bölgesinde işgalci Alman birlikleri ve onlarla işbirliği yapan Ruslardan kaçan bir grup partizan ve köylünün hem düşmanla, hem de açlık ve soğukla mücadelesi çarpıcı bir dille anlatılır. Savaşın kendisinden daha çok karakterlerin iç dünyalarına yoğunlaşan bu psikolojik dram direnişin, kahramanlığın ve ihanetin öyküsünü anlatmaktadır.

3) Interstellar

3) Interstellar

3) Interstellar

Teknik bilgisi ve becerisi yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçinmektedir; amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Onlarla yaşayan Büyükbaba Donald çocuklara göz kulak olurken, henüz 10 yaşındaki kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahiptir. Geçmişte bıraktığı biliminsanı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklenmedik bir teklif çıkar ve ailesinin, dahası insanlığın güvenliği için zorlu bir karar alması gerekir…
Christopher Nolan’ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı filmin yıldız oyunculardan oluşan oyuncu kadrosunda Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Bill Irwin, John Lithgow ve Michael Caine gibi isimler yer alıyor. Bilimkurgunun yanı sıra dramatik öğeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki ‘Solucan Delikleri’ teorisinden ilham alıyor.

4) Bin-Jip (Boş Ev)

4) bin-jip (boş ev)

4) bin-jip (boş ev)

Filmde genç bir delikanlının tatildeki insanların evine girip onların yokluğunda evlerinde yaşaması anlatılmaktadır. Girdiği evlerde yaşamını sürdürürken de onların evlerinde ufak tamiratlar yapar. Bir gün boş ev sanıp girdiği evde güzel bir kadınla karşılaşır ve ona aşık olur. Kadın mutsuz ve kocasından şiddet gördüğü için ona karşılıksız kalamaz. Aralarında hiç konuşma geçmese de ilişkileri tutkulu bir aşka dönüşür. Film sessizliğin çok şey anlatabileceğini gösteren romantik bir yapım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica