Seyfi Doğanay Öldü :(

Seyfi Doğanay Öldü 🙁

Türk Halk müziğine kazandırdığı eşsiz albümleri ve eşsiz besteleriyle bir döneme damga vuran Seyfi Doğanay hayatını kaybetti… Ayrıntılar birazdan…

Babanın en güzel türkülerinde birisi de Saçımın Akına Bakma Sultanım…

Cenaze Gülsuyu Cem evinden ikindi namazından sonra kaldırılacaktır.

http://www.turku.center/sacimin-akina-bakma-sultanim-2

[reklam3]

[reklam1]

Seyfi Doğanay’ın Hayat Hikayesi

1964 yılının 4 Haziran günü, İçel in Tarsus ilçesinde Dünya ya geldim. 5 kardeşin en büyüğü ve İkizler burcundan olup, 11 yıllık evli ve bir kız çocuğu babasıyım.

 

Hikayesi; Altı yaşında okul hayatıma ve ayni zamanda da meslek hayatıma (berber çırağı) başladım. Çok zor ve yorucu geçen 11 yılın sonunda Liseyi bitirdiğimde halen berberliğim devam ediyordu ve ailem son iki yıl Almanya’daydı. Almanya acı Vatan 1981 yılında Almanya’ya ailemin yanına gittiğimde henüz 17 yaşında kendisini nelerin beklediğini bilmeyen bir gençtim. Ama şaşkınlığım uzun sürmedi, mücadeleye alışmış biri olarak kısa zamanda Almancayı öğrenip meslek eğitimime başladım ve ayni dönemlerde de çocukluğumdan beri içimde olan Müzik hayatım başladı. Mesleğimi elime aldığımda (soğuk Demir ve Kaynak işleri), müzikte de iyi bir yol katetmiştim Çok çabuk kadrolu is bulmuştum. 17 yıl boyunca hem fabrikada çalıştım hem de müzikten hiç geri kalmadım.

1987 yılında İstanbul’da ‘Aylarla Selam’ isimli bir Kaset yaptım ama maddi imkansızlıktan dolayı kasetim hiç bir zaman lanse edilmedi. Sayısız mekânda ve sayısız düğünde müzik yaptım ama en güzeli sayısını hatırlayamayacağım kadar Sanatçı büyüklerimle turnelere katılıp sahneleri paylaşıp çoğu kez de onlara eşlik ettim. Almanya’nın dört bir yanında, Hollanda, Avusturya, İsviçre ve Kıbrıs’ta Müzik yaptım. Cengiz Kurtoğlu, Arif Susam, Coşkun Sabah, Nejat Alp, Nuray Hafiftaş, Pınar Dilşeker, Arif Sağ, Yunus Bülbül, Soner Arıca ve daha birçok sanatçı büyüklerim, hepsini saygıyla anıyorum………

Bir çok Müzik grubum ve müzisyen dostlarımla güzel anılarım oldu. Ama bütün bunlar çok güzel olsa da hep bir eksiklik vardı. Ümit yeniden Türkiye de Yil2004.. Nihayet tekrar VATANIMDAYIM. Zaten hiçbir zaman ısınamadığım Almanya dan döndüm.

Albümleri
Aralık 1986 – Ömrüm
Ekim 1989 – Vur Vur Dünyası – Bu Çocuk
Eylül 1993 – Ağlıyorum Gizlice
Nisan 1994 – Gariban
Mart 1996 – Seyfi Doğanay Klasikleri
Ağustos 1996 – Ne Gelen Var Ne Giden
Haziran 1997 – Eline Düştüm / Minik Yarim
Mayıs 1998 – Aşkı Çekene Sor
Kasım 1998 – Sebebi Sensin
Mart 1999 – Yaban Eller
Mart 2000 – Benden Gizli İşlerin mi Var?
Aralık 2000 – Seyfi Doğanay 2001
Ekim 2001 – Sermayem Sırtımda
Haziran 2003 – Küstüm
Ekim 2004 – Yoruldum
Haziran 2009 – Sevmem
Ocak 2013 – Dayı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica