Sevgililer Günü Hediye ve Sürpriz Fikirleri – Orijinal

Sevgililer gününe yaklaşık 1 ay gibi kısa bir zaman kaldı. Yine sevgilisi olanları (düşünceli sevgilileri kastediyorum) tatlı bir telaş aldı. Yalnızların dertleri kendilerine yeter. Bu tatlı telaş her sevgililer gününde yaşanılan ne alsam, ne yapsam, nasıl mutlu olur düşüncesi. Artık sevgilileri mutlu etmek için hediye almak yetmiyor. Hatta hediye almak çok “ritüel” ve “sıradan” bir davranış oldu gibi. Bundan böyle daha orjinal fikirler iş yapar halde. Bu fikirleri irdelemeden ilişki gruplarına bir bakalım. Çünkü bu durumlar sevgililer günü açısından önemli.

  • Sevgililik döneminin süresi ve ilişkinin heyecanı da bu özel günün önemini artıran etkenler. Rutine binmiş bir ilişkiniz var ve siz hala çok seviyorsunuz. İşte bu özel günler bunun için daha da özel olabilir.
  • İlişkiniz çok canlı ve heyecanlı ise böyle bir gün sizin için çok şey ifade etmeyebilir. Ama bugünü yine de atlamamalısınız. Günlük standartların dışında fikirler geliştirebilirsiniz.
  • İlişkiniz çok yeni ve ilk sevgililer günü yaşayalar için bugün çok önemli ve özeldir. Orijinal fikirler geliştirmeniz şart. Aman ha kızlar ve erkekler parfüme yönelmeyin.

Siz hangi gruba giriyorsunuz bilemiyorum. Bildiğim bir şey var ki bu grubun herhangi birine giren için orijinal bir fikir lazım. Artık özellikle bayanların hediyelerden sıkıldığını düşünüyorum. Bence öyle olması lazım ki “Sevgililer Günü’nün” kapitalist bir eylem olmadığını gösterebilin. Çünkü aşk “zenginlik değili emek ister”. İşte size en yaratıcı sevgililer günü fikirleri.

[reklam3]

[reklam1]

Fotoğraf sürprizi

Birlikte çekilmiş en sevdiğiniz fotoğrafları arşivden çıkarın ve bir kolaj yapın. En güzel anlarınızdan oluşan küçük bir albüm hoş bir sürpriz olabilir.

Aşkınızı çizin

Eğer resim yapabiliyorsanız ya da çiziminiz kuvvetliyse, aşkınızı kağıda yansıtmaya ne dersiniz? İlişkinizi mutlu sonla bitiren bir çizgi roman hem sıradışı hem de eğlenceli olabilir.

Aşk kutusu

İstediğiniz boyda bir ayakkabı kutusu edinin ve üzerini resim, yazı, fotoğraf, çiçek, vs. ile süsleyin. İçine de en sevdiği şekerlerden veya çikolatalardan doldurun. Bir de ‘sen bunlardan çok daha tatlısın’ yazılı bir kartı kesinlikle eklemeyin. Küçük ama özel bir anıyı canlandıracak bir parça da kutu içerisine koyulabilir.

Aşkınızı anons edin

O gün birlikte bir mağazaya alışverişe gidin, sonra birden ortadan yok olun ve onu ne kadar çok sevdiğinizi mağazada mikrofonlar aracılığıyla anons edin. Çılgın bir fikir aslında, yapmayı başarırsanız harika bir hediye olacaktır.

Şiir takvimi

Kocaman bir takvim hazırlamaya ne dersiniz? Büyük bir kartonun üzerine tüm ayları ve günleri sıralayın. Her gün için bir sevgi sözü yazın ve üzerini minik kağıtlarla kapatın. Sevdiğinizin her gün sizi düşüneceğinden emin olabilirsiniz.

Nostalji yaşatın

Onu eski zamanlara geri götürmek ve gülümsetmek istiyorsanız, kenarda köşede unutulmuş mutlu bir çocukluk fotoğrafını büyüttürüp çerçeveletin.

Başbaşa olmanın tadını çıkarın

Bu özel günün keyfini evde çıkarmak istiyorsanız, yemeğin ardından en sevdiği oyunları hazırlayıp (kutu, iskambil, bilgisayar oyunları, tavla, satranç gibi) onu mutlu edin. Bu eğlencenin ardından da kendi ellerinizle hazırladığınız tatlı kurabiyeler eşliğinde birlikte romantik bir film seyredin ve telefonlara yanıt vermeyin.

Evde piknik

Bahar aylarında yemyeşil kırlarda piknik yapmak çok güzel olabilir. Ama bu mevsimde de imkansız değil. Salonunuzda kocaman bir alan açın ve yere bir piknik sofrası kurun. Kokulu mumlar, loş bir ışık ve romantik bir müzik ortamı daha da farklılaştıracaktır. (Mumları yakmayın)

Kendi puzzlenızı yapın

Büyük bir kartondan kalp şekli yapın ve üzerine bir aşk sözcüğü yazın. Sonra bu kartonu dilediğiniz kadar küçük parçalara bölüp şık bir kutunun içinde ona armağan edin. Ardından bu parçaları birleştirerek puzzle yapmasını isteyin.

Aşkınızı kaydedin

Bir kaset veya CD’ye onu ne kadar sevdiğinizi ve sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatan bir konuşma kaydedip ona hediye edin.

Ona özel aşk şarkısı

Müzikle aranız iyiyse, ona aşkınızı anlatan bir şarkı yapmaya ne dersiniz? Tabii şarkıyı da kendiniz söylemek kaydıyla.

[reklam3]

[reklam1]

Ona keyif hediye edin

Sevdiğinizin son zamanlarda çok çalıştığını ve yorulduğunu düşünüyorsanız, belki de ona keyifli dakikalar hediye edebilirsiniz. Erkekler için ideal bir düşünce bu. Sabah sevgilinize yatakta kahvaltı sunarak başlayın ve bütün gün onun yaptığı işleri siz yapın.

Sade ve romantik

İster çalıştığı işyerine, isterseniz eve; ona ‘Seni seviyorum’ notuyla göndereceğiniz tek bir kırmızı gül kalbini ısıtacaktır.

Aşk pastası

Sevgililer Günü’ne özel bir pasta yapabilirsiniz. Kırmızı gıda boyası kullanarak kalp şeklinde bir pasta yapın ve üzerine krem şantı ile ‘seni seviyorum’ yazın.

Ona özel şiir

Eğer gerçekten romantizm rüzgarları estirmek istiyorsanız, sevdiğiniz için bir şiir yazmayı deneyebilirsiniz. Kırmızı bir kağıda dökeceğiniz satırlardan oluşan şiiri küçük bir kalp kutuda hediye edebilirsiniz.

Sevginizi örün

En sevdiği renklerden oluşan bir atkı veya bere örüp, soğuk kış aylarında içinin ısınmasını sağlayabilirsiniz.

Şarkılarınızı kaydedin

Sizin için özel olan bütün şarkıları bir kasete veya CD’ye kaydedin. Kapağını da birlikte çekilmiş bir fotoğrafınızla süsleyin.

Ofiste sürpriz

İş yerindeki çekmecesine, odasının duvarlarına, sandalyesine veya dolaplarının üzerine sevgi mesajları ve küçük sürpriz hediyeler yerleştirin.

Minik bir dost

Eğer uzun zamandır kedi, köpek, kuş veya balık sahibi olmak istiyorsa, neden Sevgililer Günü’nde olmasın?

Aşkınızı üzerinizde taşıyın

İkinizin resmini bir tişört üzerine bastırıp, arkasına şiir, sevginizi anlatan sözler veya tanışma hikayenizi yazdırabilirsiniz.

Size özel takı

İster baş harflerinizden oluşan bir kolye ucu, isterseniz isimlerinizin yazılı olduğu bir yüzük ya da herhangi başka bir takı. Önemli olan sadece size özel olması.

Hikayenizi yazın

Nasıl tanıştığınızı ve onu ne kadar çok sevdiğinizi satırlara döküp bunu küçük bir kitapçık olarak bastırabilirsiniz.

  • Mum ışığında yemek, mumlu bir ev gibi alternatifleri çöpe atın.

Bir kaç fotoğraflı sevgililer günü hediyesi…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica