Sekreterimi Neden Kovdum

Sekreterimi Neden Kovdum
24 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 2.289 kez okundu.

Bir adam arkadaşına sekreterini neden işten kovduğunu anlatıyormuş.

 “İki hafta önce” demiş ve devam etmiş; “45. yaş günümdü ve o sabah kendimi iyi hissetmiyordum. Kahvaltı masasına oturduğumda karımın doğum günümü kutlayacağını ve büyük bir olasılıkla bir hediye vereceğini tahmin ediyordum. Bırak doğum günümü kutlamayı bir “Günaydın” bile demedi. Kendi kendime karım unuttu herhalde ama çocuklarım hatırlar diye düşündüm. Çocuklar kahvaltıya geldi ve tek kelime etmediler.

İşe giderken moralim çok bozuktu ve üzgündüm. Ofisime girdiğimde, Janet “Günaydın Patron doğum gününüz kutlu olsun” dedi ve kendimi daha iyi hissettim birisi hatırlamıştı. Öğlene kadar çalıştım.

Yemek zamanı Janet kapıya vurdu ve “Dışarıda hava çok güzel ve bugün sizin doğum gününüz, haydi yemeğe çıkalım, sadece siz ve ben”. “Bütün gün duyduğum en güzel şey bu. Haydi gidelim” dedim.

Yemeğe çıktık. Normalde gittiğimiz bir yere gitmedik, şehir dışında özel bir lokantaya gittik. İki martini içtik ve yemekten sonsuz zevk aldık. İs yerine dönerken, “Hava çok güzel, ofise dönmemiz gerekmiyor değil mi?” diye sordu.”Hayır, sanırım gerekmiyor”. “Benim evime gidelim ve size bir martini daha ikram edeyim” dedi. Evine gittik. Başka bir martininin daha tadını çıkardık ve bir sigara içtik, ve Janet dedi ki “Patron, izninizle, yatak odasına geçip üzerime daha rahat bir şeyler giyeyim” dedi ve ona memnuniyetle izin verdim. Yatak odasına gitti ve altı dakika sonra yatak odasından çıktığında elinde kocaman bir pasta taşıyordu, arkasından karım ve çocuklarım geliyordu. Hepsi “İyi ki doğdun……şarkısını söylüyorlardı ……… ………..

“Ve ben orada üzerimde sadece çoraplarımla oturuyordum. ” 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica