Saat Çeşitleri

Saat Çeşitleri

Kal gittiğin yerde mutlu ol
Ya da gel kalbimde tahta sahip ol
Senin gülen yüzüne kurban bu serseri kalbim
Ama karar ver tutamıyorum zamanı

Rahmetli büyük sanatçı Müslüm Gürses’den de dinlediğimiz bir şarkı. Baba bile zamanın akıp gitmesinden şikayetçi. Aman siz de babanın sözlerini dikkate alın ve zamanı iyi değerlendirin iyi takip edin. Bunun için de size güzel bir saat gerek değil mi. İşte biz de hayatın evrelerine göre nasıl bir saat kullanabilirsiniz bunu araştırdık ve sizler için saat çeşitleri seçtik. Umarım bunlar sizin de beğeninizi kazanır.

1) Zamandan önce kadınlar için önemli bir moda aracıdır dedik saatler için ve kadınlardan başladık. Moda için saat takacaksanız klasik modellerden kesinlikle uzak duracaksınız. Tıpkı aşağıda ki gibi farklı tarzlarda saatler size yardımcı olacaktır hanımlar.

bayan moda saat çeşitleri

bayan moda saat çeşitleri

2) Replika saat modellerine geldi sıra. Replika deyince aklınıza marka gelmesin. Çin işi, çakma saatler gelsin. Ama replikalar Çinlilerin üretimleri gibi dandik değil. Ama orjinalinden oldukça ucuz. İmitasyon saatin havalı ismidir replika saat. Mesela aşağıdaki Cartier markasının replikası. Tıpkı gerçeğinin aynısı. Şıklığı ucuzlukla birleştirmek isteyenler için ideal.

cartier replika saat modeli

cartier replika saat modeli

3) Hublot saat modeli ise erkeklerin tercihleri arasında sıklıkla yer almış. Spor giyinenler için ideal olacağını düşünüyorum.

[reklam1]

[reklam3]

hublot saat modeli

hublot saat modeli

4) Jaga saat modelleri dijital göstergeleri sevenler için ideal. Plastik kordonun klasik şık saat tasarımıyla birleştiği bir model. Oldukça şık ve ideal.

jaga saat modeli

jaga saat modeli

5) Modern saat modelleri isteyenler, kordonlara dikkat etsinler öncelikle. Yani saat mekanizmasından önce kordonların plastik olmasın örneğin. Klasik ve özel giyimler için doğrusu bu. Daha sonrasında da saat mekanizmasının iç kısmı karmaşık olmamalı. İşte bu iki ayrıntıya dikkat ederseniz modern bir saat modelini daha rahat seçebilirsiniz. Ben demir kordonluları da önermiyorum. 

modern saat modelleri

modern saat modelleri

6) Momentus saat modelleri deri kordonları ve yaratıcı iç mekanizmaları ile saat severlere şıklık vadediyor. 

momentus saat modelleri

momentus saat modelleri

7) Saat modellerinden söz açılmışken nostalji yapmadan olmaz dedik. Eskiden bu hesap makineli casio saate sahip olanlar yanımızda çok havalılardı. Zamanın en büyük saat icadı demek mümkün.

retro hesap makineli casio saat

retro hesap makineli casio saat

8) Ve elbette ki çalar saatler. Evlerin olmazsa olmazıdır. Çünkü bir evde öğrenci yada işçi en az ikisinden biri kesin vardır. Onun için de çalar saat kullanıyorsanız iyisinden alın. Tavuklu olanlar vardı bir de değil mi 🙂

sony dijital alarm saat modeli

sony dijital alarm saat modeli

şık saat çeşitleri

şık saat çeşitleri

[reklam1]

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica