Rüyada At Görmek Ne Anlama Gelir

At murattır derler. Türkler için de atın tarihteki yeri her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Peki ya rüyada at görmek ne anlama gelir. İşte farklı şekillerde rüyada görülen atın geldiği manalar nelermiş, birlikte bakalım.

Rüyada At Görmek Ne Anlama Gelir

[reklam1]

[reklam3]

  • Rüyada görülen at insanın dileğini temsil eder.Rüyada yanında at olduğunu görmek, rızkının geniş olmasına ve düşmana galip gelmeye delalet eder. Ata binmeye layık olmayan kimsenin rüyada ata bindiğini görmesi, izzet ve makam sahibi olmasına işaret eder. Bazen de o kimse için yolculuk meydana çıkar. Erkek ata bindiğini gören kimse düşmanından korunur. Rüyada taya bindiğini gören kimsenin güzel bir çocuğu olur.
  • Semer vurulmuş bir hayvana bindiğini gören kimse, ne fakir, ne de zengin, orta halli olarak yasar. Bekar olan kimse kısrağa bindiğini görse, hanımefendi, zengin ve asıllı bir kadınla evlenir.
  • Bazen de at, güzel yapılmış eve işaret eder. Bir kimse başkasının atına binse o kimsenin mertebesine yükselir.
  • Bir kimse eğersiz ve gemsiz bir kısrağa bindiğini görse, ahlaksız bir kadınla evlenir. Yahut sebatı olmayan bir işi üzerine alır. Bir kimse bir takım atlara sahip olduğunu veya onları otlattığını görse, arkadaşları arasında değerli olur. Bir kimse kendi yanında veya evinde bir atin telef olduğunu görse, bir insanın vefatına delalet eder.
  • Ata bindiğini gören kimsenin hanımı hamile ise, bir oğlan çocuğu doğurur. At, uzaktan gören kimse için, müjde izzet ve hayırdır. Kısrak at, şerefli bir kadındır. Katı ve sert başlı olup binicisi durdurmak istediğinde durmayan at, deli bir kimsedir. Yürütülmek istendiği zaman duran at, bir isi benimsemeyip tembel olan ve islerinde tembellik gösteren insana işaret eder.
  • Bazı yorumcular, at şöhrettir derler. Siyah ata bindiğini gören yolculuk yapar ve o yolculukta malı eksilir. Erkek at, saltanat ve devlettir. Bir kimse rüyada kendisine bir takım atların arz edildiğini görse, o kimse dünyayı arzu etmek sebebiyle namazından geri kalır. Kendi atından inip başkasının atına bindiğini gören kimse, bir halden diğer hale geçer.
  • Bir kimse at üzerinde elinde mızrak olduğu halde insanlara saldırdığını görse, dilencilik yapıp halktan ısrarla bir şeyler istemesine delalet eder. Bir kimse bir at veya bir eşek satın aldığını ve parasını saydığını, elindeki paraları çevirdiğini görse, söylediği bir sözden dolayı hayra erişir.
  • Rüyada at görüldüğünde murada nailiyet ile tâbir olunur.
  • Ata binmeye ehil olmayan biri, rüyada ata bindiğini görürse, bu onun için izzet ve makama, yüksek derecelere delâlet eder.
  • Bazı kere de ata binmek yolculuğa işarettir.

[reklam1]

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica