Rutin İlişki – İlişkinizi Rutinden Nasıl Çıkartacaksınız?

Rutin İlişki – İlişkinizi Rutinden Nasıl Çıkartacaksınız?
29 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 2.285 kez okundu.

Rutin İlişki – İlişkinizi Rutinden Nasıl Çıkartacaksınız?

İlişki yaşamak artık eskisi gibi maharet olarak görülmüyor. Zamanın değişmesi, şartların farklılaşması ve düşünce tarzının deformasyona uğraması ilişkilerin süresinde etkili olan unsurlar. Geçmiş zamanlara gittiğimiz vakitlerde sevmek işi onurlu, yüce bir işti. Sadakat ve saygı doruk noktalardaydı. Aldatma, yalan, vefasızlık çok bulunmayan şeylerdi. Elbette ki istisnalar mevcuttu. Ancak bu dönemde ki kadar olduğunu söyleyemeyiz. Şimdilerde ise eskiye nazaran daha rahat olunması ilişkilerin ömrünü kısalttığı gibi çok çabuk da rutine girmesine sebep oluyor. Eğer ki sevdiğinize ve sevildiğinize emin olduğunuz bir ilişki yaşıyorsanız buna çocuğunuz gibi sarılın ve her zaman yeni şeyler öğretin. Bir ilişkiyi rutinden nasıl kurtarabiliriz şimdi bunu inceleyelim.

1- İlişkinizin artık süresel olarak uzun döneme girdiğini farkettiğinizde yavaş yavaş aynı şeyleri yapıyor hissine kapılırsınız. Bunun en büyük nedenlerinden birisi çağımızın teknolojisi. Yani telefon, bilgisayar, facebook, whatsapp, skype ve cep mesajı gibi uygulamalar ilişki düşmanıdır. Çünkü bir ilişkide ki en önemli şey olan özleme duygusu bu uygulamalar nedeniyle ortadan kalkıyor. Nasıl diye soracak olursanız, cevap basit. Bu uygulamalarla sevgiliniz yanında değilken her an onunla irtibata geçersiniz. Ancak bu uygulamaları ilişkinizden uzaklaştırdığınız vakit sevgilinizi gün içerisinde özleme fırsatı bulacaksınız. Bu merak duygunuzu sıcak ve canlı tutacak. Böylece buluştuğunuz vakitlerde ona karşı daha ilgili olacaksınız. Ve gün içerisinde az haberleştiğiniz için daha fazla muhabbet imkanınız doğacak.

[reklam1]

2- Kendinizi sevgilinize tam olarak tanıtmayın. Sakın ola bu söylemden yalan söyleme anlamı çıkarmayın. Anlatmak istediğim olay şu. Bir ilişkinin en canlı olduğu dönemler birbirinizi tanımaya, keşfetmeye başladığınız anlarıdır. Birbiriniz hakkında olan şeyleri öğrenmeye başladığınız zaman heyecan duyarsınız. Bunun için ne siz sevgilinizin ne de o sizin herşeyinizi hemen öğrenmesine izin vermeyin. Bütün merak edilenleri bir muhabbette sormayın. İlişkinin günlük akışına bırakın kendinizi. Anlık olarak yaşadıklarınızla merak ettiklerinizi öğrenin. Böylece her an onu keşfetmeye devam edeceksiniz ve rutinlik yaşamayacaksınız.

Ben seni hiç tanımak istemiyorum ki. Ben seni her gün öğrenmek istiyorum. Çünkü sevgilim ben seni ne zaman tam anlamıyla öğrenirsem, o gün biteriz.

3- Günlük sıkıntılarınızı ilişkinizden uzak tutmaya çalışın. Ya da sevgilinizle paylaşarak ona da bu olaya müdahil olma şansı verin. Bu onda kendine karşı verilmiş bir değer algısı oluşturacaktır. Sıkıntınız onun çözüm getiremeyeceği bir şey de olsa paylaşın. Dinleyin.

4- Hani şu küçük tripler varya hah işte onları yapmayın. Gerçekten onlar bir işe yaramıyor. Özellikle bu tripleri yanyana değilken hiç yapmayın. İlişkilerde ki soğukluğun en büyük nedeni bu. Trip yok naz var. Naz sevgiye tazelik verir, can verir. Ama atasözünü unutmayın. Fazla naz aşık usandırır.

5- Sorularına itici cevaplar vermeyin. Soruları hoşunuza gitmediği takdirde soğuk cevaplar vermeyin.

6- Küçük sürprizlere önem verin. Bu illaki hediye olacak diye bir şey yok. Onu mutlu edecek şeyleri yapmayı deneyin.

Şimdilik bu küçük ama önemli bilgileri uygulayın. Özellikle ilk maddenin önemini atlamayın.

[reklam2]

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica