Öykü Serter

Bu Tarz Benim’in güzel ve seksi sunucusu Öykü Serter, yılbaşına girerken kafasına tanga geçirerek bir anda gündemin birinci maddesi oldu. İnstagram’da paylaştığı bu fotoğrafla birlikte büyük dikkat toplamayı başardı. Şimdi Öykü Serter’in biyografisine göz atalım.

Öykü Serter Kimdir?

Öykü Serter 25.02.1975 Ankara Çankaya doğumludur. Liseyi Ankara Ted kolejinde okuduktan sonra üniversiteyi Haccettepe Üniversitesi’nde Amerikan Kültür ve Edebiyatı bölümünde bitirmiştir. Bunun yanısıra Latin Dili ve Edebiyatını da okumuştur. Daha sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Radio-TV yüksek lisansını tamamladı. Şuan Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema-Medya doktorasını sürdürmekte.

Öykü Serter, CHP İstanbul milletvekili Nur Serter’in kızıdır. Babası ise mali muşavirdir. Öykü Serter’in boyu 1.64 cm kilosu 47 kg. olmasına rağmen iyi bir fiziği ve sporcu yapısı vardır. Yüzme dalında toplam 800 madalya kazanmıştır bu madalyalardan 250 tanesi altındır. Yüzmede kurbağa branşında çok iyidir. İlk medya ile tanışması Capital Radio’da DJ’lik yaparak olmuştur. Daha sonra ise Number One Fm’de çalışmış ve ardından da Cine 5 te yayınlanan 5’de 5 adlı müzik programıyla iyice tanınmaya başlamıştır. Öykü Serter’in en iyi özelliklerinden biri metinleri kendi hazırlamasıdır.

[reklam3]

[reklam1]

Biri Bizi Gözetliyor programının bütün bölümlerini Öykü sunmuştur. BBG’den sonra Akademi Türkiye ve Anadolu Rüzgarı adlı programları sunmuştur. 2014 yılında yayınlanan Bu Tarz Benim adlı programda juri görevi yaptı.

Sunuculuk Yaptığı Yarışma Programları :

Bu Tarz Benim,

Anadolu Ateşi,

Akademi Türkiye,

Biri Bizi Gözetliyor,

Acemi Birlik,

B.U.M

Oynadığı Diziler:

2004 – İstanbul Şahidimdir (Dizi) ,

2006 – Ahbir Polis Olsam (Dizi)

http://instagram.com/oykuserter/

[reklam3]

[reklam1]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica