Makyaj Kontur Tekniği

Makyaj Kontur Tekniği
4 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.574 kez okundu.

Yüz Kontürleme ve Aydınlatması Nedir? Nasıl Yapılır?

Günlük hayatımızda ya da özel günlerde yüzümüze bazı makyaj hileleri uygulayarak olduğundan daha güzel bir hale getirebiliriz.  Bugün size bu hilelerden biri olan yüz kontürlemesi ve aydınlatması hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum..

Makyajda kontur ve aydınlatma, yüzümüzün bütün görüntüsünü değiştirebilir. Bu uygulama ile yüzümüzü inceltme, elmacık kemiklerini belirginleştirme, burnumuzu daha ince ya da daha kısa bir hale getirebiliriz. Kontür uygulamasında koyu renkli (kahve &toprak renkli) ürünleri kullanıyoruz. Cildinizden bir kaç ton ya da daha koyu olması yeterlidir..   Aydınlatıcı olarak da açık renkli yüzü aydınlık gösterecek ürünleri kullanıyoruz. Kontür ve aydınlatma uygulaması yüz sekline göre, yüzün geri itilecek ve öne çıkarılacak bölgelerini baz alarak yapılır. Çeşitli yüz tipler için kontür uygulaması için detaylıca yazmak gerekirse;

[reklam1]

Kare şeklinde bir yüze sahipseniz; Saç diplerinize ve çene kemiğinize kontür uygulaması yapmanız gerekiyor. Alnınızı ve çenenizi de vurgulamak için aydınlatıcı sürmeniz gerekiyor..

kare yüz

kare yüz

Öncelikle yüz şekliniz ovalse, kontür uygulamasına pekte ihtiyacınız yoktur. Allık üzerine, alına ve çeneye bir miktar aydınlatıcı uygulamanız yüzünüzde ki hatları vurgulamaya yeter.. Tıpkı fotoğrafta ki gibi

oval yüz

oval yüz

Ters üçgen şeklinde yani alın dar çene kemiği geniş yüzlerde ise alın kısmına, göz altına ve cene kısmına aydınlatıcı uygulamalısınız. Kulak hizası bölümünden çeneye kadar olan kısma da kontür uygulaması yapmalısınız.

ters üçgen yüz

ters üçgen yüz

Uzun yüz şekline sahipseniz yüzünüzü kısaltmak için allığı elmacık kemiklerinize, kontür için kullanacağınız ürünü de çene kemiğinize sürmelisiniz..

[reklam2]

uzun yüz

uzun yüz

Yüz şekliniz üçgense kontür uygulamasını yüzünüzün saçlarınıza yakın kısmına ve elmacık kemiğinizin alt kısmına uygulamanız gerekiyor. Yine alın bölgesini, elmacık kemiği üstünü ve çenenizi aydınlatarak vurgulamanız gerekiyor.

üçgen yüz

üçgen yüz

Eger yüz şekliniz benim gibi geniş & yuvarlak ise kontur uygulamasıyla yüzünüzü hem daha ince hem de daha şekilli gösterebilirsiniz. Bunun için, kontur uygulamasını yüzünüzün yan kısmından ( saç diplerinizden), yan çene kemiğinize kadar uygulamanız gerekiyor. Aydınlatmayı ise alın bölgeniz, elmacık kemiği üstü ve çene bölgenize yapmalısınız ;

yuvarlak yüz

yuvarlak yüz

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica