Kuşum

Kuşum
18 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 2.100 kez okundu.

Dünyaca ünlü,zengin,yakisikli bir isadami, Istanbul’un taninan bir restoraninda 10 kisilik rezervasyon yaptirip masada kus sütünün bile eksik olmamasini ister. Restoran aksam gelecek konugu için tam tesekküllü bir masa hazirlar.

Beklenen konuk gelir fakat sadece kendisi ve omuzunda bir kus ile. Adam yavas yavas tabagindaki eti yer ve sarabindan bir yudum çektikten sonra parmagini siklatir, omzundaki kus 5 dakika içersinde masada ne var ne yok yer bitirir ve tekrar adamin omuzuna konar.

Restorandakilerin saskin bakislari arasinda adam garsonu çagirir ve masayi tekrar ayni sekilde donatmasini ister. Masa tekrar donatilir ve adam yavas yavas etini yer sarabindan bir yudum alir ve parmagini siklatir. Kus uçarak 5 dakika içinde tekrar masada ne var ne yok süpürür ve adamin omuzuna geri döner.

Restorandakiler iyice sasirmisken adam garsonu tekrar çagirarak masayi ayni sekilde tekrar donatmasini ister.Artik dayanamayan garson sorar:

– Beyefendi afedersiniz ama bu nasil oluyor bir açiklama yaparmisiniz?

Adam gayet sakin yanitlar;

– Günün birinde ihtiyar bir adama yardim ettim, meger adam cinmis ve benden üç dilek istememi söyledi. O zamanlar fakir oldugum için ilk dilegim çok para sahibi olmakti, o günden beri kürekle para harcarim bitmez.

Ikinci dilegim çevremde çok kadin olsundu, hiç eksik olmadilar.

Son dilegim ise “biraz büyükçe ve doyumsuz bir KUŞUM” olsundu, yanlis anladi Peze*enk !

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica