Kolye Modelleri

Kolye Modelleri

Bayan takı dünyası oldukça geniş tasarımlara sahip. Gerçekten ucu bucağı yok demek mümkün. Elbette bunun da bir külfeti bir ederi ortaya çıkabiliyor. Ama bu yine de kadınların takı kullanımından vazgeçmelerine neden olmuyor. Biz de bu özelde bugün kolye modelleri inceleyelim dedik. Kadınlar hangi kolye modellerini kullanıyor, nelere önem veriyor hangi stillere dikkat ediyor dedik. Bu yönde yaptığımız araştırmalara sonucu bir kaç sonuç elde ettik. Bir çok modeli sıklıkla tercih ediyor bayanlar. Yani sadece bir modelin ağır bastığını söylemek mümkün değil. Bu da kadınların kolyeleri süs eşyası olmasının yanında kombin tamamlayıcı aksesuar olarak da sıklıkla tercih ettiklerini ortaya koyuyor.

Kolye modellerine araştırırken en çok karşımıza çıkan malumunuz altın kolye modelleri oldu. Bunun da sebebini erkeklerin de bu modelleri sıkça tercih ettiklerinden olduğunu düşünüyoruz. Hani düğünde takmak için, ya da yüz görümlüğü olarak vermek için. Bunun etkisiyle altın kolyeler çok az farkla ön planda. Bundan sonra gelen kolye modelleri de taşlı modeller. Ametist taşı, yeşim taşı, mercan ve zümrüt taşı kolyeler de kadınların vazgeçilmezleri arasında. Bu kolyelerin renklerinden yararlandıklarını düşünüyorum. Yani kırmızı, yeşil, mercan renkler elbiselere çok rahatça uyar. Buna ek olarak boncuklu kolye modelleri de vazgeçilmezler arasına ismini yazdırmış. Beyaz altın, zincir ve madalyon tipli kolyelerde kadınların tercihleri arasında.

Kadınlar kolye modeli seçerken sadece bu doğrultuda kalmıyor tabi. Ruahni şeylere olan inançlarını kolye modelleri ile yansıtmayı seviyor. Arapça harflerle yazılmış Allah lafzı yine bayanların en çok tercih ettikleri kolyelerden. Bir de kıtmir ismiyle bilinen nazar duası kolyeleri de revaçta. Bu arada Muhteşem Yüzyıl’la hayatımıza giren Hürrem kolyelerini de unutmayalım.

Şimdi sizlere kadınların bu çok tercih ettiği kolye modellerini gösterelim.

[reklam3]

[reklam1]

[reklam3]

[reklam1]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica