Kakül Saç Modeli Tercihi

Kakül Saç Modeli Tercihi
10 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.966 kez okundu.

Açık kaküller 

Nedir? Kaşlardan burnun ortasına kadar uzanan uzun kaküller. 

Uzman önerisi: Saç stilisti Jimmy Paul, “Bu model yeni başlayanlar için ideal çünkü hem fazla uğraştırmadan şekle giriyor hem de her yüz tipine yakışıyor,” deyip ekliyor: “Kuaförünüzden kesimi yaparken, burnunuzdan kulaklarınıza doğru açılı bir şekilde kesmesini isteyin”. Bu modelde kesilen kaküller, saç çizgisinin üç parmak gerisinden başlamalı.

 

 

[reklam1]

[reklam3]

 

kakül modelleri

kakül modelleri

 

 

Bebek kakülleri 

Nedir? Düzensiz ve kısa kaküller 

Uzman önerisi: “Yüzü dahi ince gösterdiği için mini kakülle oval ya da yuvarlak yüzlere çok yakışır,” diyor saç stilisti Mark Townsend. Saç çizgisinden üç parmak geride başlamalı ve bir yandan bir yana düz bir şekilde kesilmeli. Düzgün kesilmeyen uçlar daha asi bir görünüm verebilir. Unutmayın, bu tip kaküller dikkatleri gözlere topladığı için kaşlarınız da çok düzgün alınmış olmalı.

 

kakül saç modelleri

kakül saç modelleri

 

Bohem kaküller 

Nedir? Kaş hizasından yanaklara doğru kademeli olarak kesilmiş kaküller 

Uzman önerisi: Nicole Richie’ nin kaküllerini kesen Andy Leompte. “Bu kaküller, göz hizasında başlayıp kulaklara kadar incelerek devam eder,” diyor. Yüzün çevresini yumuşatmak için hafif içe doğru kıvrılmalı. Çok da kalın görünmemeleri gerektiğinden bu kesimi yaptırırken, kuaförünüzden saç çizgisinden iki parmak geriden başlamasını isteyin.

 

kahkül saç kesimi

kahkül saç kesimi

 

Klasik kaküller 

Nedir? Hafif katlı kaş hizasında kaküller 

Uzman önerisi: Kasıtlı olarak bozuk kesilen bu kaküller tam kaş hizasındadır ve saç çizgisinin en fazla dört parmak gerisinden başlar. Yoksa çok ağır görünebilirler. ‘Bu kesimi yaparken hafif katlar yaratmak için makası dikey tutarak uçları da biraz kesiyorum” diyor Jimmy Paul. Böylece uçlar dümdüz değil de uzunlu kısalı görünürler.

 

kahkül nasıl kesilir

kahkül nasıl kesilir

 

Moda kaküller 

Nedir? Küt ve kaşların biraz altında kaküller 

Uzman önerisi: Geniş bir alını kapatmak için ideal olan bu kaküller, saç çizgisinin dört parmak gerisinden başlar. Süper modellerin bu kakülü bu kadar çok sevmelerinin nedeni bu modelin kusursuz yüzler için tasarlanmış olması. “Eğer yüz hatlarınız çok dengeliyse bu uzun ve küt kaküller size yakışacaktır, aksi halde yüzünüz çok basık görünebilir,”diyor Mancuso.

[reklam1]

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica