İmam ve Sel

İmam ve Sel
25 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 2.987 kez okundu.

Bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. Ansızın içeri dalan bir köylü köyü sel basmakta olduğunu haber verir. Bütün cemaat hemen kendilerini dışarı atıp, kaçar. Sadece imam bütün ısrarlara rağmen köyü terketmeyi reddeder ve Allah’ın kendisini koruyacağını söyleyerek, camide kalır.

Kısa bir süre sonra sular camiye ulaşır, imam çaresiz minareye çıkar. Sular minarenin ilk katına yükselirken bir tekne imamı kurtarmaya gelir. Ancak dini bütün imam, Allah’ın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmez.

Sular yükselir, imam ikinci kata çıkmak zorunda kalır. Bir tekne daha gelir, ancak imam yine Allah’ın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez.

Sular iyice yükselir. imam artık minarenin en tepesindedir. Bir helikopter yaklaşır. İçindekiler durumun kötü olduğunu anlatarak imama helikoptere gelmesi konusunda ısrar eder. İmam helikoptere binmeyi de reddeder.

Bir süre sonra sular iyice yükselir ve imam boğularak ölür. Kendisini cennetin kapısında melekler karşılar;

Melek: Hoş geldiniz. cennette köşkünüz hazırlandı. Buyurun. 
-İmam: Cennete girmek istediğimden emin değilim. 
-Melek: neden? 
-İmam: Rabbime biraz kırgınım. 
-Melek: Ne oldu ki? 
-İmam: Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahtan uzak durdum. Yaşadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama Allah’ın beni kurtaracağına inandığımdan kaldım. Görüyorsunuz ki şimdi buradayım… 

Tam bu sırada yukarıdan bir ses: 

-Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica