Hamilelik Çatlakları Nasıl Geçer

Hamilelik Çatlakları Nasıl Geçer
14 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 999 kez okundu.

Hamilelik Çatlakları Nasıl Geçer

1. Sağlıklı bir beslenme uygulayın

Tüm uzmanların ortak önerisi meyve, sebze, tahıl, baklagiller ve iyi yağlardan oluşan sağlıklı bir beslenme programı oluşturarak, buna sadık kalmak. “Gebelik sırasında ve sonrasında cildi besleyen besinelre yönelin” diyor Chicago menşeli cilt bakım uzmanı Dr. Mary Szatkowski-Pritikin. “Balık, fındık ve keten tohumunda bulunan Omega 3’ler cildin yenilenmesi ve stresten arınması için birebirdir”

2. Bol bol su için

Çatlaklar ırsidir ve uygulanacak yöntemlerin işe yarayacağına dair hiçbir bilimsel kanıt bulunmamaktadır. Ama gebelik esnasında çok su içmek sağlık için olduğu kadar güzellik için de çok önemli bir faktördür. Dermatolog Dr. Michelle Henry konuya dair “ Su içmek cildin esnekliğini korumasına ve çatlaklara karşı daha dirençli olmasına faydalıdır” diyor.

3. Egzersiz

Hamileyken şeklinizi mümkün olduğunca iyi muhafaza etmek için egzersiz yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. “Yapacağınız bu egzersizler hızlı kolajen üretimini tetikleyen hormonları da salgılamanıza neden olur ve böylece ciltteki yaralar daha çabuk iyileşir” diyor biyokimyacı Rodrigo Diaz.

4. Hindistan cevizi yağı

Kremlerin ya da yağların çatlakları önleyebileceğine dair hiçbir bilimsel kanıt olmasa da ölü derilerden kurtulmak ve nemlendirmek, cilt esnekliğini ve estetiğini korumak için önemlidir. Hindistan cevizi yağı yüksek miktarda E vitamini içerir ve hamilelerin kullanabileceği kadar güvenlidir.

5. Gerçekten ‘iki kişilik’ yemek yemeye kalkmayın

Hamilelerin iki kişi için yemesi gerektiğine dair düşünceyi ciddiye almadığınızı umarız. Ani kilo değişimleri vücuttaki çatlak oluşumunu kuvvetle destekler. Bunu önlemek için tüm süreç boyunca beslenmenize dikkat etmeli ve dengeyi korumayı bilmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica