Güzel Köylü Dizisi İçeriği Nedir

Güzel Köylü Dizisi İçeriği Nedir 

Star tv de çarşmaba günleri ekran gelen bir yapım Güzel Köylü Dizisi. Bu sezon bir çok dizinin yayından kaldırıldığını düşündüğümüzde, haftalardır  çarşamba günleri ekrana gelen bu dizinin başarısız yadsınamaz bir gerçek. Bir Ege kasabasında geçen bu hikaye doğallığıyla ve şiveli anlatımıyla seyirciyi ta ilk bölümden yakaladı. İlk haftalara nazaran küçük bir reyting kaybı olsa da (uzun süreli dizilerin genel sorunu) kendi kült seyirci potansiyelini yaşatmaya başladı. Eğer siz hala diziyi izlemeye başlamadınız ve çarşamba günleri Güzel Köylü Dizisi’ne denk gelip ne oluyor ne bitiyor anlamıyorsanız, size 5 madde de dizinin özetini geçelim. Belki böylece siz de diziyi izleyip izlememe kararınızı daha rahat verirsiniz.

[reklam3]

[reklam1]

Güzel Köylü Dizisi Gül - Gizem Karaca

Güzel Köylü Dizisi Gül – Gizem Karaca

1. Bela mıknatısı olmak

Gül’ün daha dizinin ilk bölümünde başına gelenleri sıralayacak olursak; önemli bir kargoyu yanlış yere göndermek, kendisini şirkette sanan patronunun arabasına çarpmak, telefonunu ve tabletini düşürmek, elbisesine süt dökmek, nişanlısının arabasının çekilmesine yol açmak… Say say bitmiyor. Kimi insanlar vardır başından bela eksik olmaz. Eğer her eşiniz yolunda gidiyorsa, Güzel Köylü dizisindeki olay örgüsü size saçma gelebilir. Ancak sadece absürt komedilerde görebileceğiniz türden şeyler sürekli sizin başınıza geliyorsa, Güzel Köylü’deki olaylar size son derece yakın hissettirecektir.

Güzel Köylü Dizisi cemal ve gül

Güzel Köylü Dizisi cemal ve gül

2. Aldatılmak

Acısını aldatılanlar bilir, sevdiğiniz ve evleneceğiniz kişiyi başka biriyle görürseniz hayattan tamamen soğursunuz. Öyle ki yaşadığınız kenti, sahip olduğunuz her imkanı elinizin tersiyle itip başka bir hayat kurmak istersiniz. İşte Gül’ün de yaşadığı böyle bir tecrübedir. Nişanlısı Kaan’ı başka biriyle bastığında başından bir demlik kaynar su dökülür, kendini yollara vurur, o yollarda Cemal’le tanışır, kendisini Güzelköy’de bulur ve yeni bir hayat başlar… Böyledir aldatılmak, sıfırdan başlatır insanı yaşamaya.

Güzel Köylü Dizisi Cemal - Berk Cankat

Güzel Köylü Dizisi Cemal – Berk Cankat

3. Kentten köye göç

Ülkemizin yıllardır kanayan yarası olan köyden kente göç, giderek yozlaşan şehirli hayatlarının yarattığı olumsuz etkilerden kaçan insanlarla son yıllarda ters bir akım yaratıyor. İşi gücü bırakıp köyünde organik tarıma girişen insanların hikayeleri hemen her yerde karşımıza çıkan yaşantılar olmaya başladı. Sadece organik tarım değil, balıkçılık olsun, yerel kıyafetler olsun çeşitli iş kolları giderek karlı iş sahalarına dönüşmeye başladı. Özellikle internetten satış imkanlarının gelişmesiyle, köyden taze yumurta satışı bile yapan sanal firmalar giderek birer cazibe odağı oluyor. Koşuşturma ve stres dolu şehir hayatlarından bıkanlar için köy yaşamı ilerleyen yıllarda daha da cazip hale gelecek gibi.

Güzel Köylü Dizisi oyuncuları

Güzel Köylü Dizisi oyuncuları

4. Mal paylaşımı

Mal paylaşımı da yine Güzel Köylü dizisinde karşımıza çıkan mevzulardan biri. Hüsnü ve Yusuf karakterlerinin, Sultan’ın mallarını elde etmek için kurdukları planlar ve çevirdikleri dümenler diziye her ne kadar renk katsa da gerçek hayatta gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinde cinayetle sonuçlanan aile facialarına yol açabiliyor. Bir aile büyüğünüzden miras kalacak ya da dağıtılacak mallar için daha önce mücadele vermemişseniz Güzel Köylü’nün damarını yakalamanız zor. İki dönüm tarla, iki baş inek için verilen mücadeleler küçümsenecek türden değil.

Güzel Köylü Dizisi çarşamba izle

Güzel Köylü Dizisi çarşamba izle

5. Aşk çemberi

Köy yerinde bile olsa aşk her yerde aşktır ve aşkın olduğu her yerde üçlü beşli aşk çemberleri de kurulur. Misal Güzel Köylü’de; Kamuran Cemal’e, Cemal Gül’e, Gül Cemal’e, Kaan Gül’e şeklinde bir çaprazlama aşk döngüsü var. Orada kalsa iyi, Niyazi ve Bünyamin’in Nihal’e olan aşkları da ayrı bir alem. Niyazi ve Bünyamin’in ikisinin de evli olduğunu düşünecek olursanız çember giderek büyümektedir. Bir de Su var ki, kendisi Celal’e aşıktır ancak Kemal’de ona aşıktır. Bununla birlikte Ayten de Celal’le gizli bir aşk yaşamaktadır. Dizi zaten biraz ucu açık kalsa aşk çemberini seyircilere kadar genişletecek potansiyele sahip, izlerken dikkatli olun kendinizi beklenmedik bir sevda zincirinin tam ortasında bulabilirsiniz!

[reklam3]

[reklam1]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica