Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj malzemelerinin kolayca uygulanması, yüzünüzün pürüzsüz bir görünüm kazanması için ilk işlem cilt temizliği. Cilt teninize uygun bir ürünle cildinizi temizleyip kuruması için bekleyin. Temizlenmiş cildinize, makyajın kalıcı olmasını sağlamak için cildinize uygun nemlendirici bir krem sürün ve biraz bekleyin.

Cildinizdeki kusurları örtmek, renk farklılıklarını gizlemek için yüz ve boyun kısmına fondöten sürün. Fondöten rengini seçerken cilt renginizden bir ton açık ya da bir ton koyu olmasına dikkat edin. Fondöteni gözaltına, burun çevresine ve çeneye dikkate sürün.

[reklam1]

[reklam3]

Makyajınızın gözünüzde fazla kalmasını istiyorsanız göz kapaklarınıza Fondöten sürün. Göz çevresini makyaj yaparken eğer gözlerinizi olduğundan daha büyük göstermek isterseniz, siyah, gri ya da kahverengi tonlarında göz kaleminden kalın bir çizgi halinde çekin. Gözlerinizi olduğundan küçük göstermek istiyorsanız, sadece gözlerinizin alt bölümüne, kirpik çizgisinden içeri doğru ince bir çizgi çekin. Sonuçta gözleriniz doğal ve basit görünür.

Göz makyajında son adım rimeldir. Rimel fırçasının temiz olmasına dikkat edin. Kirpik uçlarında biriken rimeli temizlemek için temiz, kuru bir diş fırçasından kullanabilirsiniz.

Yanaklarınızla aynı tonlarda ruj kullanmak makyajınız doğallık getirecek. Eğer dudaklarınızı vurgulamak istiyorsanız kırmızı ve açık renklerden kullanabilirsiniz.

[reklam1]

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica