Gülben Ergen Bedelli Askerlik Hakkında Yorum Yaptı

Bedelleri Askerlik İkilemi

Ve Akp hükümeti bir kez daha bedelliye hükmetti. Hem de bedelli fakir ve zengin arasında haksızlık çıkarır demelerine rağmen. Bundan önce çıkarılan bedelli kanununda da dönemin Başbakanı Erdoğan “Biz vebal alamayız, fakir askerlik yaparken zengin parayı ödeyip yatamaz” demişti. Aynı açıklamayı şimdiki Başbakan Ahmet Davutoğlu’da yaptı. Ama o da bu açıklamayı yapmasına rağmen bedelli yine çıktı ve ortalık karıştı. Ak Parti Grup toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu bedelli askerlik müjdesini vermişti. Davutoğlu yaptığı açıklamada, “1 Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün almış olan ya da 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 27 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarımın, askerlik yükümlülüğüne sahip vatandaşlarımıza bedelli askerlik imkanı getiriliyor. Bu vatandaşlarımız 18 bin TL ödemek karşılığında askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar” dedi.

Büyük bir kesim bu karara tepki gösterdi. Tepki gösteren isimlerden birisi de sanatçı Gülben Ergen’di. İşte Gülben Ergen’in twitter’den yaptığı bedelli askerlik yorumları.

Bu açıklamanın ardından Gülben Ergen, Twitter’dan ve Instagram’dan ‘bedelli askerlik’e olan tepkisini dile getirdi. Ergen Twitter’dan ilk olarak, “Askerliğin parayla satın alınması ve parası olmayanın ölüm pahasına vatanı koruması ülkeyi yine böler, hep böler…” cümlesini paylaştı. Ergen ardından Instagram hesabından şehit cenazelerinin olduğu bir fotoğrafı paylaşarak altına, “Bedelini ödeyecek durumları yoktu” notunu yazdı.
Ergen’in bu paylaşımlarının ardından kimi takipçileri destek olurken kimileri ise sert şekilde eleştirilerde bulundu. Ergen, sözlerini eleştiren ve “Sen işine bak” diyen bir takipçisine ise “İşime bakıyorum. Özgürüm, demokratik sistemdeyiz. Bir fikrimi yazdım, ne olmuş?” karşılığını verdi. Ergen’e gelen tepki mesajlarının bazıları ise şöyle:

https://twitter.com/GeErgen

[reklam3]

[reklam1]

‘Yapmacık hareketler’

– Sizinde üç evladınız var. Siz de doğu da yaptırırsınız o zaman.
– Böyle yapmacık hareketlere hiç gerek yok. Umarım ileride evlatlarınızı göğüsünüzü gere gere askere gönderirsiniz ama hiç sanmıyorum.
– Oğullarınız yaşı 25 olsaydı ve bedelli çıksaydı ne yapardınız?
– Evet, zamanı geldiğinde göreceğiz Gülben Ergen’i.
– Eminim kendi oğullarınızı Siirt’e, Diyarbakır’a gönderirsiniz.
– Gündemde kalmaya çalıştığınız apaçık ortada. Yazık size.

Hangi ünlüler bedelli yapabilir

– Kıvanç Tatlıtuğ: 1983 doğumlu.
– Arda Turan: 1987 doğumlu. .
– Burak Özçivit: 1984 doğumlu.
– Engin Öztürk: 1986 doğumlu.
– Gökhan Özen: 1979 doğumlu.
– Çağkan Çulha: 1985 doğumlu.
– Caner Özyurtlu: 1986 doğumlu
– Kaan Yıldırım: 1986 doğumlu.
– Taner Ölmez: 1986 doğumlu.

Bedelli Yapamayan Ünlüler

– Çağatay Ulusoy: 1990 doğumlu.
– Aras Bulut İynemli: 1990 doğumlu.
– Şükrü Özyıldız: 1988 doğumlu

[reklam3]

[reklam1]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica