Engelli Adamın Yapılan Yardım Karşısındaki Teşekkürü

Engelli Adamın Yapılan Yardım Karşısındaki Teşekkürü
13 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.895 kez okundu.

Engelli Adamın Yapılan Yardım Karşısındaki Teşekkürü

Uzun zamandır beklediğim filmi görmek için sinemaya gittim. Biletimi almak için kuyrukta bekliyordum. Önümde de tekerlekli sandalyede oturan engelli bir adam vardı.

Engelli adam yalnızca bir elini kullanabiliyordu. Cüzdanından sinema bileti için para çıkartması bu nedenle biraz zamanını aldı.

Ne yapacağımı bilemedim. Yardım etmeye kalksam alınacağını düşündüğümden beklemeye devam ettim.

Engelli adam bir süre sonra cüzdanından parasını çıkartmayı başardı ve çalışana uzattı.

Bir arkamdaki kadın ise engelli adam hakkında ileri geri konuşmaya başladı ve ‘Böylelerinin buraya girmesine izin vermeyeceksin aslında’ dedi.

Kadının söyledikleri beni son derece sinirlendirdi. Daha önce hiç bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum.Daha da konuşmaya başlayınca engelli adam durakladı ve suratında utanmışçasına bir ifade belirdi.

Tam o sırada kadına döndüm ve “Yere basabildiğimiz ayaklarımız olduğu için şükretmeliyiz. Şimdi saçma sapan fikirlerini kendine sakla ve çeneni kapat” dedim.

Bunu söylerken kadının erkek arkadaşı da bana bakıyordu. Söylediklerimden sonra kadın dondu kaldı.

Sonunda sıra bana geldi. Gitmek istediğim filmi söyledim ve ücreti ödemek için cüzdanımı çıkardım. Çalısansa az önce savunduğum engelli adamın sinema biletimi ödediğini ve istediğim filme girebileceğimi söyledi.

Bir de engelli adam onun savunduğum için bana teşekkür etmiş ve çalışanın bunu bana iletmesini istemiş.Buradan bana büyük bir jest yapan adama sesleniyorum. Senin savunmamın karşılığında senden bir şey beklememiştim.

Bazı insanlar gerçekten aksi oluyorlar ve maalesef sen de bugün onlardan birine denk geldin.

Sinema bileti için çok teşekkür ederim. Ninja Kaplumbağalar filmi efsaneydi”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica