Dünya Üzerinde Gerçekleşmiş Garip Ölümler

Dünya Üzerinde Gerçekleşmiş Garip Ölümler
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.864 kez okundu.

Dünya Üzerinde Gerçekleşmiş Garip Ölümler

1.

1998 yılında intihar etmeye karar veren Fransız, eylemini gerçekleştirmek için deniz kıyısında bir yamaca tırmanmıştır.  İntihar etmek için çıktığı yamaçtaki kayaya ip bağlayan Fransız ipin diğer ucunu da boynuna bağlamıştır. Ölmek için kararlı olan Fransız, işini garantiye almak için önce bir miktar zehir içmiş sonrasında da kendini ateşe vererek yamaçtan aşağıya atlamıştır. Zehir içmiş, kendini ateşe vermiş ve boynunu kayaya iple bağlamış olan adam atladığı sırada da elindeki silahla kafasına bir el ateş etmiştir. Fakat kafasına gelmesi için attığı atış atlama esnasında kafasını sıyırarak boynuna bağladığı ipe gelip ipin kesilmesine neden olmuştur. Yamacın altında yer alan nehire düştüğü içinde vücudunu ateşe vermesinin pek anlamı kalmamıştır. Nehirdeki suyun çok soğuk olması ise vücudun şoka girmesine neden olmuştur. Vücut girdiği şok sonrası bünyede kusmalar meydana geldiği için intiharı garantiye almak için kullandığı zehirin de pek anlamı kalmayan Fransız bir balıkçı tarafından sudan çıkarılmıştır. Tüm denemelerine rağmen onlara bağlı ölümü başaramayan Fransız vücut ısısının fazla düşmesi nedeniyle öldüğü için ölümü garip ölümler kategorisinde zirvede yer almaktadır.

2.

Pastadan dansöz çıkması hemen hemen herkesin bildiği bir espri olsa da halen bu olayı gerçekleştiren kişiler bulunmaktadır. 50. Doğum yılını kutlamaya hazırlanan iş arkadaşlarına sürpriz yapmak isteyen bir grup İngiliz kutlama için çok büyük bir pasta hazırlamış ve arkadaşlarını şaşırtmak için içinden çıkacak dansöz kızı bile ayarlamışlardır. Fakat 50. Yaşını kutlamaya hazırlanan İngiliz’in ömrü pastadan çıkan kızı gördüğünde kalp krizi geçirmesine bağlı olarak son bulmuştur. Zira pastadan eğlence için çıkması planlanan kızın kendi öz kızı olmasına kalbi dayanamamıştır.

3.

1929 yılında İngiltere’de bir itfaiye teşkilatı, teşkilatın her türlü olumsuz koşullarda başarıyı yakalayabileceğini halka ispat etmek için bir tatbikat yapmayı planlamış ve bunun için sis bombalarını ve canlı dokuz çocuğu kullanmayı tercih etmiştir. Hedef sis bombalarının yapay yangın gibi gözükmesini sağlayıp içerideki dokuz çocuğun kurtarılışını halka izlettirmek olsa da olay bu şekilde gerçekleşmemiştir. İtfaiye erlerinden birinin sis bombalarını kullanmak yerine evi gerçekten ateşe vermesi ve itfaiye teşkilatının bu duruma hazırlıksız yakalanmaları canlı kurtarılması gereken dokuz çocuğun yanarak can vermesine neden olmuştur. Cansız bedenler itfaiye erleri tarafından yanan evden çıkarıldığında onların gerçek olduğunu anlamayıp manken sanan halk tarafından başarılı gösteriden dolayı alkışla tempo tuttukları da olayla ilgili ilginç bilgiler arasında yer almaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica