Burcu Biricik Kimdir

İsmi

Burcu Biricik

Burcu Biricik Nicki-Rol Adı

Beni Böyle Sev Seda

Burcu Biricik Yaşı Kaç ?

4 Mayıs 1989 (25 yaşında)

Burcu Biricik Doğum Yeri

İstanbul

Burcu Biricik Boyu Kaç ?

170 CM

Burcu Biricik Kilosu Kaç ?

48-50 KG

Burcu Biricik Sevgilisi Kimdir ?

Burcu Biricik Saç Rengi

Sarı

Burcu Biricik Göz Rengi

Mavi

Burcu Biricik Kimdir ?

4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’da doğdu. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında “Akdeniz Kraliçesi” seçildi. Lise yıllarında katıldığı tiyatro festivalinde ödül aldıktan sonra profesyonel anlamda oyuncu olmaya karar veren Biricik, Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünde lisans eğitimini tamamlarken, aynı zamanda da Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı.

Biricik, oyunculuk kariyerine Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda stajyer kadroda yer alarak başladı. Burada İkinin Biri”, “Yaşlı Hanımın Ziyareti”, “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” ve “Yedi Kocalı Hürmüz” gibi çeşitli oyunlarda rol aldı. 2007 yılında Show TV’de yayımlanan “Maçolar” dizisindeki yan rolüyle televizyonda ilk kez yer aldı. Daha sonra Toprak’ın Günlüğü kısa filmini çeken Biricik, Kanal D’de 2011 yılında yayımlanan “Artiz Mektebi” adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı. Daha sonra “Muhteşem Yüzyıl” (2011) ve “Ustura Kemal” (2012) dizilerinde küçük roller aldı. Show TV’de yayımlanan “Düşman Kardeşler” (2012) dizisindeki “Derya” adlı Trakyalı bir kızı canlandırdı.”

Oyuncu, şu sıralarda TRT 1’de yayımlanan Beni Böyle Sev (2013) dizisinde Seda karakterini canlandırdı ve çeşitli reklam filmlerinde oynamaktadır. 2014 sezonunda Keram Bürsin, Yasemin Allen ve Şükran Ovalı ile birlikte “Şeref Meselesi” isimli dizide “Kübra” karakterini canlandıracak.

[reklam1]
[reklam3]
[reklam1]
[reklam3]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica