Bu Bir Daire mi? Vereceğiniz Cevap Siyasi Yöneliminizi Ve Hayat Görüşünüzü Açığa Çıkarıyor

Bu Bir Daire mi? Vereceğiniz Cevap Siyasi Yöneliminizi Ve Hayat Görüşünüzü Açığa Çıkarıyor
4 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 475 kez okundu.

Cevabınız hayatınızdaki görünümünüz hakkındakileri açığa vurabilir, bu test sizin siyasi inançlarınız ve kişiliğiniz hakkında da birçok şeyi açığa çıkarabilir.

“Basit bir soru kişiliğiniz ve hayat hakkındaki bakış açınız ile ilgili birçok şey ortaya koyabiliyor ve doğruluk oranı da oldukça yüksek.”

Araştırmacılar, ‘Bu bir daire mi?’ Sorusuna verilen cevabın, politik duruşunuzun daha liberal veya muhafazakar olup olmadığını ortaya koyduğunu savunuyor.

Kişilik ve Sosyal Psikoloji Dergisi’nde yapılan bir araştırmaya göre; soruya “evet” cevabı verenler, siyasi açıdan liberal ve toplumdaki farklı kültürel etmenleri ve grupları daha fazla kabul etme eğilimindedir. Bunun bir daire olmadığı görüşündeki insanlar ise, siyasi bakımdan daha muhafazakâr olarak nitelendirilebiliyor.

Peki size göre aşağıda şekil bir daire mi?

Cevabınız “Evet, elbette bir daire.” mi ?

daire-resmi

Öyleyse muhtemelen politik olarak liberalsiniz. Evsizler ve işsizler için hükümetin yardımı fikrini kesinlikle destekliyorsunuz. Ayrıca, eşcinsellere karşı herhangi bir tavır içerisinde değilsiniz. İnsanların hayat tarzına müdahale edilmemesi fikrinden yanasınız. Betonlaşma karşıtı ve doğal alanların arttırılması yönünde gelişen bir fikir yapınız var. Ülkenize olan sevginizi, yaşam alanlarının iyileştirilmesi yoluyla gösterme taraftarısınız.

Cevabınız “Hayır, elbette bir daire değil.” mi?

yumusak-dikdortgen

O zaman muhtemelen politik olarak muhafazakârsınız. Milli savunma ve güçlü bir orduya sahip olmak fikrine kuvvetle destek veriyorsunuz. Yeri geldiğinde, ülke gelişiminin doğa ve çevreden daha önemli olduğunu düşünebilirsiniz. Etnik farklılık gösteren nüfus ile ilgili rahatsızlık duyduğunuz konular olması da kuvvetle muhtemeldir. Alkol kullanımı konusuna mesafelisiniz. Ülkenize olan sevginizi ona hizmet ederek gösterme taraftarısınız.

Daire olup olmadığına bir türlü karar veremiyorsanız

kararsız-adam

Eğer bu şeklin daire olup olmadığına bir türlü karar veremediyseniz, politik olarak ılımlı ve kararsız bir noktadasınız. Bu aslında politika ile o kadar da çok ilgilenmediğinizin ve denge çizgisini benimsediğinizin göstergesidir. Doğal kaynakların korunması gerektiğini düşünürken, bir yandan da ülke kalkınmasının gerekli olduğunu düşünüyor, insanların hayat tarzına karışılmaması gerektiğini düşünürken, bir yandan da eşcinsel çiftlerden hoşlanmıyor olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica