Bizde Olsaydı

Bizde Olsaydı
13 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 1.238 kez okundu.

Eline kahve dökülen kadın: Üzerinde “sıcaktır” yazmadığını iddia ederek dava ettiği McDonald’s’tan 2.5 milyon dolar tazminat kazandı.

BİZDE OLSAYDI: Kadının eline diş macunu sürülür. Kadın yaygaraya devam edince de garsonlar kadını bi temiz döver, sonra da derin dondurucuya kapatırlardı…

 

* * *

San Diego’da bir adam, erkekler tuvaletinde kadın gördüğünü söyleyerek duygusal travma geçirdiği iddiasıyla dava açtı…

BİZDE OLSAYDI: Öncelikle travmayı erkek değil erkekler tuvaletine giren kadın geçirirdi. Hem de duygusal olmayanından… Hatta başına daha neler gelirdi Allah bilir.
* * *

Bir soyguncu kendisine bedava deodorant vermediği için hapishane yönetiminden şikayetçi oldu.

BİZDE OLSAYDI: Adam önce “Burası Mikros mu lan” cümleleri esliğinde güzelce bir ıslatılır, adamın ter kokusu hafifletilir, cezaevinde parasız hiçbir şeye sahip olamayacağı bir güzel anlatılırdı.

Ertesi gün de mahkuma sadece deodorant değil, cep telefonundan tabancaya kadar satın alabileceği her turlu urunun listesi verilirdi.

 

* * *

Gene Amerika’da bir kanser hastası, öngörülen sure içerisinde ölmediğini söyleyerek sağlık müdürlüğünü dava etti. Doktorların koyduğu teşhise göre çoktan ölmesi gerektiğini söyleyen davacı tazminat istedi…

BİZDE OLSAYDI:Hasta tazminat talebinin ardından yetkililerce apar topar SSK hastanelerinden birine yatırılır, kanserden olmasa da kaptığı başka bir enfeksiyondan ölmesi kesin olarak sağlanırdı.
* * *

Bira düşkünü bir Alman, Anheuser – Busch biraları üreten şirkete 10 bin dolarlık dava açtı. Biracıya göre reklamda birayla kadınların tavlanacağı söyleniyordu. Ancak kendisi başarılı olamamıştı.

BİZDE OLSAYDI: Açtığı davanın ardından derhal ana haber bültenlerine çıkar. Magazin programlarına konuk olur ve kendi çapında ciddi bir şöhrete ulaşırdı adam. Ve bu sayede kadın bulduğundan bira şirketi de tazminat ödemekten kurtulurdu.
* * *

Florida’da bir balıkçının ailesi hava tahmini tutmadığı için fırtınada ölen babalarının ardından, hava tahmini yapan kanalı mahkemeye verdiler.

BİZDE OLSAYDI:Dava asla açılamaz ve sonuçlanamazdı. Çünkü Türkiye’de hava tahminleri her turlu ihtimal göz önüne alınarak yapılır. “Yarin hava kar yağışlı olacak ve zaman zaman da güneşli geçecek.” Veya “denizlerimizde hava 2 ile 6 kuvvetinde olacak.” (Bu hava tahmini gerçekten yapılır bizde ve inanın yasayan bilir, çünkü  2 ile 6 hava arasında dağlar kadar fark vardır.)

 

* * *

Bir kadın sürücü çarptığı ve öldürdüğü adamın eşinden kaza anında kendisine sok yaşattığı için tazminat talebinde bulundu.

BİZDE OLSAYDI: Sık sık olan bir vakadır bizde bu. “Önüne baksaydı kardeşim”le başlayan ve “onlar da dikkat etseydiler birader” denilerek salınan çok trafik canavarı vardır bu ülkede.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica