Bal Masajı Nedir? Bal Masajı Faydaları

Bal Masajı Nedir? 

Romanyalı Bilim Adamı Dr. Stefan Stangaciu,“Botoksun alternatifi bal masajıdır” dedi. Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksekokulu Arıcılık Müzesi’nde gerçekleştirilen Apiterapi (Arı Ürünleri İle Tedavi) seminerine Romanyalı Bilim Adamı Dr. Stefan Stangaciu’nun yaptığı bal masajı damgasını vurdu. Dr. Stefan Stangaciu’nun bir mankenin üzerinde uygulamalı olarak gösterdiği bal masajı kursiyerler tarafından ilgiyle izlendi.

Bal Masajının Faydaları

Bal masajını özellikle sakal tıraşı sonrası erkeklerin de yapabileceğini ve her gün yapılmasında bir sakınca bulunmadığını belirten Stangaciu, “Bal masajı cildin gözeneklerini açar ve rahat nefes almasını sağlar. Ayrıca kırışıkları giderme konusunda da botoks kadar etkilidir. Botoksun insan sağlığına zararı vardır ama bal masajının hiçbir zararı yoktur. Bal masajı ile derinin altında kan dolaşımı hızlanır” dedi.

[reklam1]

[reklam3]

Bal ve arı ürünlerinin doğal güzellik kremleri olduğuna dikkat çeken Stangaciu, M.Ö. 69-30 yılları arasında yaşayan ve güzelliği ile meşhur Eski Mısır Kleopatra’nın vücudunu bal ve sütle güzelleştirdiğini anımsattı.

Stangaciu, sağlıklı bir vücut ve cilde sahip olmak için bal ve diğer arı ürünlerini bol bol yemek gerektiğini de ifade etti.

Bal Masajı Nasıl Yapılır

Bal masajının nasıl yapıldığını gösterip anlatan Stangaciu, “Balın sıvı ve taze olması gerekir. Akasya balı çok iyidir. Yoksa kestane balı ya da diğer ballarla da yapılabilir. Avuca dökülen sıvı bal iyice ovuşturularak ısıtılır. Daha sonra da yüze sürülür. Bal masajının en önemli özelliği dokunuşlardır.

Parmak uçları ile küçük ama sık dokunuşlarla yapılır. Yüzdeki akapuntur bölgelerine parmakla hafif basılır. Balın yapışkan özelliği ile cilt parmağı çekilmesi ile birlikte kalkar. Balın yüzde yapışkanlığını kaybetmesi ile birlikte gözenekler açılır ve deri altında kan dolaşımı hızlanır. Yüzdeki bazı kızarıklar balın içine polen ve arı zehri konarak giderilebilir. Bunun bir bilenin yapması gerekir” diye konuştu.

“Çok Rahatladım”

Yüzünde bal masajı uygulanan manken Nesli Tan (24), “Masaj sonrası müthiş bir değişim içindeyim. Yüzümde bir rahatlama var. Cildimin nefes aldığını hissediyorum. Bundan sonra cildimi bal masajı yaparak koruyup güzelleştireceğim ve herkese de tavsiye ediyorum” dedi.

[reklam1]

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica