Bahçe Düzenlemesi

Bahçe Düzenlemesi

Zaman geçtikçe etrafımızda ki yeşil oranı düşerek, büyük oranda beton ortamlara mahkum oluyoruz. Dünyanın hiç bir yerinde bu kadar çok betonlaşan ülke yoktur herhalde. Bizim doğal güzelliklerimiz oldukça fazla ve bunu kendi ellerimizle yok ediyoruz. Yabancılarda bu imkan olmadığından en ufak ayrıntıyı değerlendirirlerken biz yok etmek için çabalıyoruz ha çabalıyoruz. Bu böyle gitmemeli diyor ve imkanı olanlara bahçe düzenlemesi önerileri getirmek istiyoruz. Bizim önerilerimiz bahçelerinizi modernize edecek. Ama modernize ederken de betonlaşmaya karşı davranışları sunacağız size. Çünkü lüks evlerde ki bahçelendirme sistemini görmüşsünüzdür. Yeşillik çoktur ama betonlarda etrafına dizilmiştir. Biz öyle yapmayacağız. Doğal yollarla bahçeleri baştan aşağı düzenleyebileceğiniz fikirleri size sunacağız.

1) İlk olarak bahçelerin vazgeçilmezlerine bakalım. Elbette ki bunlar çiçekler. Çiçekleri seçerken renkli renkli modeller seçin. Sadece bir çiçek çeşidi üzerinde takılıp kalmayın. Peki bunları nasıl büyüteceksiniz? İşte size bir kaç farklı önerimiz olacak. İlk olarak eski araba lastiklerini alıyoruz. Bu lastikleri de farklı renklerde boyayarak yine bahçe görselliğine katkıda bulunuyoruz. Ardından da içlerini topraklarla doldurarak çiçeklerimizi buralarda büyütüyoruz. Tıpkı aşağıda ki resimdeki gibi. 2. resimde de eski çizmelerin içleri toprakla doldurularak yine çiçekler ekilmiş. Bahçe çitlerinin dipleri bu örnekte olduğu gibi süslenebilir. 

2) Bahçe aydınlatmasında öyle büyük ışıklara, direklere gerek yok. Siz yine bir ampul sistemi için düzenek kurabilirsiniz. Ama en güzel, en romantik akşam vakitleri için sizler çok şık önerimiz olacak. 3. resimde gördüğünüz kavanozların içinde küçük mumlar var. Yine burada ki kavanozlar farklı renklerde boyanmış. Mumları yaktığınızda rengarenk ışıklı bir bahçeniz olacaktır. Harika ve çok doğal bir çözüm dostlar. Muhakkak yapılabilecek bir düşünce tarzı.

[reklam1]

[reklam3]

3) 4.resimde içi su dolu eski ampuller görüyoruz. Bu ampullerin içine de güzel güzel çiçekler koyulup tavana gerilen bir ipe asılmış. Özel bir davet verdiğinizde bahçe süslemesi için bu sistem kullanılabilir.

4) Bahçelerde çocukları da düşünmek gerekli. Onlar için doğal oyun ortamları oluşturup, elektronik hapishanesinden kurtarmak iyi olacaktır. Onlar için en ideal bahçe oyuncakları salıncaklar ve kaydıraklar. Ama bu her bahçe için uygun olmayabilir. Siz bahçe büyüklüğünüze göre bir ortam hazırlayabilirsiniz.

5) Tabi ki bahçelerde masalar olmazsa olmazlardan. İlk olarak mini takımlar kullanın. Hani böyle tek kişi yada iki kişinin oturabileceği. Kitap okuduğunuz ya da eşinizle kahve keyfi yaptığınız ortamları hayal edin. Daha kalabalık ortamlar için başka seçenekler düşünebilirsiniz.

6) Bahçeler için küçük de bir süs havuzu yapıp üzerine de bir ahşap köprü eklerseniz, işte o bahçe de eksik kalan hiç bir nokta olmayacaktır. Tıpkı son resimde ki gibi.

[reklam1]

[reklam3]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica