Ateist

Ateist
21 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 1.632 kez okundu.

ATEİST bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere bakıyormuş. “Evrim ne güzellikler yaratıyor!” diye düşünüp mest oluyormuş.

Birden arkasında kocaman bir ayı belirmiş ve onu kovalamaya başlamış. Adam bütün gücüyle kaçıyormuş ama her arkasına bakışta ayının daha yaklaşmış olduğunu fark ediyormuş. Dakikalarca süren bir kaçısın sonunda adamın ayağı yerdeki dala takılmış, ayı adamın üzerine atlamış, pençesini kaldırmış. Tam vurmaya hazırlanırken adam; “TANRIM!!!” diye bağırmış.

Bir anda zaman durmuş, ayı dönmüş, ormandaki nehir bile akmaz olmuş. Bir anda orman kararmış ve gökyüzünden bir ışık huzmesi adamın üzerine parlamış. Çok derinden gelen ilahi bir ses adama: “Yıllarca bana inanmadın, yaratılışı kozmik bir kazaya bağladın,sana bu durumda yardim etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?“demiş.

Adam utanç içinde: “Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksızlık,ama belki AYIYI dindar yapabilirsiniz.” demiş.

Ses: “Peki.” diye karşılık vermiş ve ışık kaybolmuş.

Nehir tekrar akmaya başlamış. Herşey eski haline dönmüş.ayı pençesini indirmiş, iki pençesini de göğe doğru cevirmiş, ve konuşmaya başlamış:

“Tanrım, senin rızkınla orucumu açıyorum,ham dolsun verdiğin nimetlere.” :)))

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica