7 Kişiyi Öldüren ‘Kırmızı Bisikletli Seri Katil’ 15 Yıl Cezaevinde Yattıktan Sonra Çıkıp Bir Cinayet Daha İşledi!

7 Kişiyi Öldüren ‘Kırmızı Bisikletli Seri Katil’ 15 Yıl Cezaevinde Yattıktan Sonra Çıkıp Bir Cinayet Daha İşledi!
9 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 623 kez okundu.

7 Kişiyi Öldüren ‘Kırmızı Bisikletli Seri Katil’ 15 Yıl Cezaevinde Yattıktan Sonra Çıkıp Bir Cinayet Daha İşledi!

Kayseri’de Komando Caddesi’nde bir iş adamının villasında ölü olarak bulunan güvenlik görevlisinin katil zanlısı, daha önce kardeşi dahil yedi kişinin katili olan ‘Avcı’ lakaplı Hamdi Kayapınar çıktı.

7 Kişiyi Öldüren 'Kırmızı Bisikletli Seri Katil' 15 Yıl Cezaevinde Yattıktan Sonra Çıkıp Bir Cinayet Daha İşledi!3

Katil, 950 saatlik güvenlik ve MOBESE kameralarının görüntüleri izlenerek belirlendi.

Melikgazi Mahallesinde meydana gelen olayda, güvenlik görevlisi Sami Yılmaz, 2 Ağustos günü akşam saatlerinde, güvenlik noktasında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirdi. Katili yakalamak için cinayet büro amirliği özel bir ekip kurdu ve 950 saatlik kayıtları inceleyen ekip, katil zanlısının Hamdi Kayapınar olduğunu belirledi.

Zanlı, Sami Yılmaz’ı “Silahını çok beğendiği için” öldürdüğünü söyledi. Evinde yapılan aramada da çok sayıda tabanca ve tüfek bulundu.

DHA’nın haberine göre, Kayapınar’ın evini arayan ekipler, cinayet sırasında kullandığı tüfek, eldiven ve kar maskesini de ele geçirdi. Bunların yanı sıra evde pek çok sayıda tabanca ve tüfeğin bulunduğu, verilen bilgiler arasında.

Emniyetteki sorgusu sırasında şüpheli, güvenlik görevlisi Sami Yılmaz’ın silahını çok beğendiğini ve bu yüzden cinayeti işlediğini söyledi.

7 Kişiyi Öldüren 'Kırmızı Bisikletli Seri Katil' 15 Yıl Cezaevinde Yattıktan Sonra Çıkıp Bir Cinayet Daha İşledi!2

Hamdi Kayapınar geçmişinde de 7 kişiyi öldürmüştü. İlk kurbanı 14 yaşındayken kendisinden bir yaş küçük olan kız kardeşiydi.

1994 yılında kız kardeşini iple boğarak öldüren Kayapınar, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra ‘şartlı salıverme yasası’yla cezaevinden çıktı. 1998-2001 yılları arasında 6 cinayet işleyen Kayapınar, kurbanlarını ‘av’ olarak görüyordu. Kurbanlarından ele geçirdiği eşyalara ‘av ganimeti’ derken kendisine de ‘avcı’ lakabını takmıştı.

İşlediği cinayetlerden pişman olmadığını ifadesinde belirtti.

Sulh Ceza Hakimliği’nde verdiği ifadesine göre, hurda toplayarak geçimini sağladığını belirten Kayapınar, silahını almak için Yılmaz’ı öldürmeye karar verdiğini ve 3 gün plan yaptığını belirtti. Ayrıca olay yerine daha önce işlediği cinayetlerde kullandığı bisiklete benzer bir bisiklet bularak gittiğini kaydetti. 

Suçunu itiraf eden seri katil Hamdi Kayapınar, evde bulunan otomatik silah ve 1 tabancanın kendisine ait olduğunu, diğer tabancanın ise öldürdüğü güvenlik görevlisine ait olduğunu söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Yandex.Metrica